Převodník barev

Převodník barev převádí barvy z hexadecimálního do RGB formátu a naopak.

Barvu je možné zadat v libovolném z nabízených formátů, do všech ostatních je zadaná barva automaticky převedena.

#
#FFFFFF

rgb(255, 255, 255)

Hodnocení

Celkové hodnocení:
75.75 %
Počet hlasů:
402
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha

Převodník barev

Díky za skvělou aplikaci

Převodník barev

Tak jednoduše se to používá, tak potřebuje my co v té hlavě máme seno: Otevřu, napíšu číslo a vyplivne to hotový převod a ještě se ukáže barva. Pane Marťas, máte ten web pěkný. Kdam se hrabem s naším, ale chlapi aspoň se mohou podívat, co si mají obléct na hru. Nechci Vás zdržovat naším výtvorem, ale slouží to jako nástěnka a to nám stačí. Je to živé a slouží. Děkuji, Franta. http://www.dolanka-ol.wz.cz/  🙂

převodník barev

To už jsem dlouho hledala. Díky

převodník

Díky, super

Díky

Ahoj, tvůj převodník barev používám v práci pravidelně a je super, přehledný, jednoduchý. 🙂 Moc děkuju! M.

Díky

Super záležitost! Chválím - rychlé, přehledné, snadné 🙂 Díky! 🙂

převodník

Nechápu pointu. Oba ty formáty jsou přece RGB. Jako převodník malých čísel do 255 z šestnáctkové soustavy a nazpátek to není špatné (i když na papíře si to spočítám rychleji, než najdu tuhle stránku), ale mohl jsi to rovnou udělat obecně pro jakékoliv dvě číselné soustavy a velikosti čísel.
Jinak, díval jsem se teď, že funkce parseInt(..) a int.toString(..) mají přetížení, kde jim řekneš, v jaké mají pracovat číselné soustavě (třeba takhle: u = parseInt("f", 16)   # -> u == 15). Takže příště můžeš převod z hex do dec zfouknout tímhle způsobem na jednom řádku a nemusíš se rozepisovat zdlouhavě se switchem.

Re: převodník

Ahoj,
ano, je to tak, jak píšeš. Skript jsem dělal ještě v opravdu raných začátcích mého programování a jeho verze zde přežívá v podstatě dodnes (kromě drobných úprav při redesignu webu). O zmíněných funkcích/metodách již vím, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych aktualizoval všechny skripty. Částečně je již těchto funkcí/metod využito např. ve skriptu pro kontrast barev (https://supermartas.cz/js/stranky/aplikace/online/kontrast-barev.js).
Jinak skript má sloužit především těm, kdo v převodech tápou a může jim tak pomoci při jejich práci. Sám využívám na převody integrovaný převodník v PhpStormu, JavaScriptovou konzoli aj.
Každopádně děkuji za zpětnou vazbu a ať se daří. 🙂

Skvělá pomoc

Moc pomohlo, díky

Převodník barev

Je to super. V jedné app na Mobilu mám ale u HEX dvojkřížek +8 pozic. Vy převádíte pouze 6 pozic. Proč tomu tak je netuším - předpokládal bych jednotu. Ale poradil jsem si.