Převodník barev

Převodník barev převádí barvy z hexadecimálního do RGB formátu a naopak.

Barvu je možné zadat v libovolném z nabízených formátů, do všech ostatních je zadaná barva automaticky převedena.

#
#FFFFFF

rgb(255, 255, 255)

Hodnocení

Celkové hodnocení:
74.41 %
Počet hlasů:
343
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha

Díky

Super záležitost! Chválím - rychlé, přehledné, snadné 🙂 Díky! 🙂

převodník

Nechápu pointu. Oba ty formáty jsou přece RGB. Jako převodník malých čísel do 255 z šestnáctkové soustavy a nazpátek to není špatné (i když na papíře si to spočítám rychleji, než najdu tuhle stránku), ale mohl jsi to rovnou udělat obecně pro jakékoliv dvě číselné soustavy a velikosti čísel.
Jinak, díval jsem se teď, že funkce parseInt(..) a int.toString(..) mají přetížení, kde jim řekneš, v jaké mají pracovat číselné soustavě (třeba takhle: u = parseInt("f", 16)   # -> u == 15). Takže příště můžeš převod z hex do dec zfouknout tímhle způsobem na jednom řádku a nemusíš se rozepisovat zdlouhavě se switchem.

Re: převodník

Ahoj,
ano, je to tak, jak píšeš. Skript jsem dělal ještě v opravdu raných začátcích mého programování a jeho verze zde přežívá v podstatě dodnes (kromě drobných úprav při redesignu webu). O zmíněných funkcích/metodách již vím, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych aktualizoval všechny skripty. Částečně je již těchto funkcí/metod využito např. ve skriptu pro kontrast barev (https://supermartas.cz/js/stranky/aplikace/online/kontrast-barev.js).
Jinak skript má sloužit především těm, kdo v převodech tápou a může jim tak pomoci při jejich práci. Sám využívám na převody integrovaný převodník v PhpStormu, JavaScriptovou konzoli aj.
Každopádně děkuji za zpětnou vazbu a ať se daří. 🙂

Skvělá pomoc

Moc pomohlo, díky

Převodník barev

Je to super. V jedné app na Mobilu mám ale u HEX dvojkřížek +8 pozic. Vy převádíte pouze 6 pozic. Proč tomu tak je netuším - předpokládal bych jednotu. Ale poradil jsem si.

Super

Super pomůcka! Díky moc!

TOP

TOP TOP TOP!!!

TO NEMÁ CHYBU

co dodat? 100%

Převodník

Bezva,nepotřebuji sice každý den,ale právě se mi převod hodil....Paráda pomůcka...Díky😛

převodník hexadecimálních barev

Super, už mám v oblíbených. Hodí se. Lepší než vybírat z palety.😉