Tidiness

Screenshot rozhraní programu Tidiness

Tidiness je program pro automatické uspořádávání souborů podle uživatelem definovaných pravidel. Podporovány jsou pravidla pro přesun, zkopírování a přejmenování, přičemž soubory odpovídající pravidlu jsou vyhledávány buď podle masky souboru, nebo podle regulárního výrazu s případným (ne)respektováním velikosti písmen a možností přepisu již existujícího cílového souboru.

Uspořádávání souborů je možné provádět jak ručně, tak i zcela automaticky při vytvoření souboru v kontrolované složce. Kontrolovat je možné nejenom soubory v kontrolované složce, ale i soubory ve všech podsložkách dané kontrolované složky. Speciálním případem kontrolované složky je tzv. dočasná složka. Obsah takovéto složky bude při každém spuštění programu trvale smazán.

Program podporuje oficiálně pouze operační systémy Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10, ačkoliv je možné, že bude fungovat i na systémech Windows Vista a Windows 7. Jaký operační systém používáte můžete zjistit na stránce s informacemi o vás. Pro spuštění programu je také nutné mít nainstalován .NET Framework ve verzi kompatibilní s verzí 4.5.1. Poté už stačí program pouze stáhnout, rozbalit a dvojklikem spustit.

Pozor! Program je zatím ve verzi beta a probíhá jeho testování. Z toho důvodu není doporučen pro běžné užívání, ale pokud mi s jeho testováním chcete pomoci, je tato verze právě pro vás.

Stáhnout Tidiness v1.0.0.1b

Novinky ve verzích

Verze 1.0.0.1b

  • Přidána tzv. finální pravidla, která by měla zvýšit efektivitu práce se soubory.
  • Při úpravě cesty složky, která již měla spuštěné automatické uspořádávání, na neexistující složku, program spadl.
  • V některých částech chybělo zpracování data a proměnných prostředí v cestách ke složkám.

Hodnocení

Celkové hodnocení:
45.5 %
Počet hlasů:
4
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha