S&V Logik Sudoku

Screenshot rozhraní hry S&V Logik Sudoku

S&V Logik Sudoku je klasická logická hra sudoku, ve které je cílem doplnit do tabulky za pomocí předvyplněných čísel další čísla podle určitých pravidel.

V běžné verzi hry se hraje na poli 9x9 s čísly od jedné do devíti. Čísla se nesmí opakovat v žádném řádku, sloupci ani v tučně oddělených oblastech o velikosti 3x3.

Aplikace umožňuje volit libovolnou čtvercovou velikost hracího pole od 4x4 až po 16x16. Tvar tučně oddělených oblastí je možné zvolit buď pravidelný, tj. čtvercového či obdélníkového tvaru, nebo nepravidelný, tedy náhodně tvarovaný. Přítomna je i diagonální verze, kdy se čísla nesmí opakovat ani na jedné diagonále. Výchozí stav hracího pole lze buď náhodně vygenerovat dostupným generátorem, nebo je možné již vygenerovanou hru instantně načíst z databáze s více než 1300 hrami.

V aplikaci je možné zobrazit i řešení právě hrané hry, je možné si nechat doplněná čísla zkontrolovat oproti řešení nebo je možné si rozehranou hru uložit. Zadání hry, její rozehranou variantu nebo i řešení je také možné vytisknout. Přenastavit lze i veškeré barvy hracího pole.

Na hře jsem spolupracoval společně s Víčkem, který do aplikace naprogramoval především generátor sudoku a samotnou databázi vygenerovaných her. Hra kromě českého a anglického překladu obsahuje i překlad slovenský, jehož autorem je Benko.

Hra podporuje oficiálně pouze operační systémy Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10, ačkoliv je možné, že bude fungovat i na systémech Windows Vista a Windows 7. Jaký operační systém používáte můžete zjistit na stránce s informacemi o vás. Pro spuštění hry je také nutné mít nainstalován .NET Framework ve verzi kompatibilní se 4. verzí. Poté už stačí hru pouze stáhnout, rozbalit a dvojklikem spustit.

Stáhnout hru S&V Logik Sudoku v1.0

Hodnocení

Celkové hodnocení:
68.77 %
Počet hlasů:
13
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha

Diakritika

Fuj, ta diakritika v kódu ? Hnus...

Re: Diakritika

A co je na tom? Funguje to? Funguje! A navíc, ty nemáš právo dekompilovat náš program, dopouštíš se tím nelegální činnosti 😉

Můj názor

Myslím, že se hra velmi povedla. Velká pochvala pro programátora.😛