České Wordle

České Wordle je jednoduchá webová hra, ve které je vašim úkolem uhádnout náhodné české slovo dne. Toto slovo je pro všechny na světě stejné a mění se jednou denně.

Na uhádnutí slova dne, což je náhodné české podstatné jméno v prvním pádě o 5 písmenech, máte celkem 6 pokusů. Pokud se písmeno na dané pozici ve slově nachází, zezelená. Nachází-li se na jiné pozici ve slově, písmeno zežloutne. V případě, že se písmeno ve slově nikde nenachází, písmeno zešedne.

Nové slovo dne se generuje každý den o půlnoci (v 00:00 našeho času), můžete se tedy vrátit také zítra a hádat nové slovo. Pokud budete úspěšní několikrát v řadě za sebou, budou se Vám do statistik počítat tzv. striky. Jinými slovy, čím více striků, tím více slov jste správně uhádli v řadě za sebou.

Svůj dosažený výsledek pro aktuální den můžete sdílet na sociálních sítích klikem na tlačítko Sdílet v okně se statistikami. Pokud okno se statistikami nevidíte, klikněte na ikonku třech vzestupných sloupečků. Výsledek Vaší hry bude vložen do schránky a můžete ho vložit kdekoliv klávesovou zkratkou Ctrl+V.

Hodnocení

Celkové hodnocení:
59.79 %
Počet hlasů:
19
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha

Dotaz

Dobrý den,
jsem na strike 98, ale dnešní slovo mě opravdu překvapilo. Můžu se zeptat na význam slova PITVO?
Ale jinak super! Připomíná mi to trochu moji vůbec první počítačovou hru "Bejk a kráva" na ADT4100 z roku 1979, kde se podobně hledala čísla 😉

Re: Dotaz

Dobrý den,
jedná se o chybu/překlep ze slova "PITVA", resp. jeho 5. pád, což ale nebylo zamýšleno – proto jde o překlep/chybu – slova by měla být vždy podstatná jména v 1. pádě.
A pokud jde o význam tohoto slova, tak ten už asi netřeba vysvětlovat, ale pro jistotu: jde o medicínský zákrok, při kterém se rozděluje tělo zesnulého na části především z důvodu zjištění příčiny smrti.

český wordle

výborná práce 😃😃😛😛➡