IoT.SuperMartas.cz

Screenshot stránky IoT.SuperMartas.cz

IoT.SuperMartas.cz je web umožňující vzdálené ovládání různých modulů pro zařízení Raspberry Pi a shromažďování dat z nich.

Web vznikal v rámci dvoutýdenní odborné praxe ve 3. ročníku středoškolského studia na Vyšší odborné a Střední průmyslové škole Šumperk. Cílem praxe bylo seznámit se se zařízením Raspberry Pi a vymyslet jeho využití.

Web obsahuje celkem 3 vstupní moduly, tj. moduly, které lze ovládat, a to rotace kamery, změna barvy diody a zobrazení textu na displeji. Výstupní moduly, tj. moduly, které zobrazují nějaké informace, jsou celkem 4 - kamera, meteostanice, úroveň osvětlení a detektor pohybu. U každého výstupního modulu je navíc zobrazen čas poslední aktualizace pro případ, že vypadne spojení se zařízením Raspberry Pi, a je také možné si zobrazit graf nasbíraných hodnot.

Všechny moduly fungují v reálném čase, tzn. pokud se na libovolné straně změní libovolná data, jsou tato data prakticky okamžitě dostupná na druhé straně. To je umožněno díky technologii webových soketů a knihovně Socket.IO. Jedinou výjimkou je kamera, která posílá aktuální obrázek zhruba každé 3 sekundy.

Jelikož vznikal web a celý projekt za ním v rámci školní praxe, poděkování patří zejména mému vedoucímu praxe Mgr. Jakubu Mrázkovi a dále také celé Vyšší odborné a Střední průmyslové škole Šumperk za zprostředkování praxe, zapůjčení vybavení a provoz Raspberry Pi.

V současné době je již mé studium na škole úspěšně u konce, a proto již byly moduly zařízení Raspberry Pi rozebrány k dalšímu využití a na webu tak nejsou v současné době dostupná žádná nová data, ani možnost ovládat vstupní moduly.

Přejít na IoT.SuperMartas.cz

Hodnocení

Celkové hodnocení:
63.44 %
Počet hlasů:
16
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Captcha