SUPERMARTAS.CZ

Web o mojí webové a programové tvorbě

IoT.SuperMartas.cz

IoT.SuperMartas.cz

V rámci dvoutýdenní školní praxe ve 3. ročníku střední školy jsem si vybral velmi zajímavou činnost - seznámení s Raspberry Pi. Když už se jedná o ten IoT (Internet of Things = internet věcí), napadlo mě propojit to celé s webem a vznikl z toho větší projekt.

Některé moduly pro Raspberry Pi mohou být řízeny vzdáleně z webového rozhraní (rotace webkamery, změna barvy RGB LED, zápis textu na displej), jiné se zase starají o sběr a odesílání údajů (webkamera, meteostanice s čidlem teploty a vlhkosti, čidlo světla a pohybu). Z dat sběračských modulů jsou poté na webu dostupné grafy.

Většina věcí funguje v reálném čase, avšak jedna z nejdůležitější části - webkamera - ne tak docela. Snímky zaznamenává focením, protože se streamované video ukázalo jako náročné na procesor a Raspberry Pi tak bohužel nestíhalo všechny informace zpracovávat ani při rozlišení 240p.

Při této příležitosti jsem měl také možnost se naučit základy programovacího jazyka Python 3, který jsem se chtěl naučit už delší dobu, ale až teď se vyskytla vhodná příležitost.

>> IoT.SuperMartas.cz <<

Hodnocení

Celkové hodnocení:
71%
Počet hlasů:
7
Vaše hodnocení:
Nehlasovali jste

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Web:
Komentář: B I U S :) :| :P :D ;) :( 8) [evil] [arrow] [idea] [?] [!]
Captcha
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace